Rudawskie Śpiewanki

W sobotę 22 października 2011 r. odbyła się pierwsza edycja spotkań z szeroko pojętą piosenką turystyczną pn. „Rudawskie Śpiewanki” . Impreza weszła na stałe do kalendarza cyklu imprez w gminie Janowice Wielkie promujących aktywne formy turystyki w Rudawach Janowickich. Organizatorzy śpiewanek – obecnie Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości utworzone głównie przez młodzież proponują systematyczne spotkania w różnych miejscach naszej gminy dla miłośników gór, którzy po trudach wędrówek lubią odpoczywać śpiewając przy dźwiękach gitar. Podsumowaniem Śpiewanek są kolejne Wędrowne Przeglądy Piosenki „Polana” – w tym roku 24-25 lipca przy Schronisku PTTK "Szwajcarka".

Organizatorzy kolejnych „Rudawskich Śpiewanek” liczą na to, że ich uczestnicy będą docierać na miejsce kolejnych spotkań głównie pieszo, co będzie okazją do poznawania szlaków Rudaw Janowickich.

Jeśli chcesz dowiedzieć się gdzie i kiedy odbędą się kolejne Rudawskie Śpiewanki zajrzyj do nas na profil facebookowy śpiewanek (link).

2019  Wędrowny Przegląd Piosenki POLANA    
by Cabanek