polanowe anioły

 

Lista Polanowych Aniołów jest otwarta i rozwija się…

 

• ZBYSZEK STEFAŃSKI, lider zespołu “BEZ JACKA”  i Jego żona KASIA, dla której Zbyszek przeprowadził się w nasze okolice, do Kamiennej Góry. Nasi Przyjaciele. Zbyszek dzieli się z nami swoją twórczością i sercem, Kasia sercem i pysznymi ciasteczkami. “POLANKA” w wykonaniu Zbyszka rozpoczyna nasz przegląd i trwa w nas przez okrągły rok .  A Kasia i Zbyszek będą z nami – w co wierzymy – “do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej”  :)

• STOWARZYSZENIE SKALNY MOST, szczególnie w osobach Oli Florek i Michała Koczury. Pojawili się w 2010 roku na Zamku Bolczów na naszej jednodniowej imprezie “Rudawy Dobrych Myśli”. Wspierają nas w trudnych chwilach.

MACIEK JABŁOŃSKI -  pierwszy administrator Polanowej strony, autor plakatu “Polana” 2012, 2013, 2014 a także wielu graficznych dodatków.  Z zawodu i pasji fotograf. Podobnie jak my, od kilku lat najchętniej rozpoczyna kolejny Nowy Rok na Sylwestrowym Spotkaniu w Chatce Górzystów.

• MAGDA GODAWA – autorka naszego logo, które wymyśliła dla nas w zamian za … uśmiech. Wytwarza cuda recyklingowe – rozmaite pojemniki, biżuterię, abażury itd z  rurek skręcanych z gazet, ulotek, a także z innych materiałów odpadowych, z reklamówek itd . Więcej informacji i zdjęcia niezwykłych wyrobów na Jej stronie.

• AGA “ZIUTA” BIAŁECKA –  dusza-człowiek. ” Piguła” z Łodzi, która oddaje niemal cały swój wolny czas ludziom chorym, potrzebującym.  Umie świetnie rozkręcić każdą akcję pomocy chorym dzieciom. A w krótkich przerwach miedzy pomaganiem  bywa na nieomal wszystkich przeglądach piosenki poetyckiej i turystycznej.  No i trzyma kciuki za powodzenie naszych działań, a  w razie potrzeby pomaga, radzi, wspiera.

• BEATA JELONEK – była wieloletnia szefowa Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej. Członkini zespołu “Seta”.  Autorka pierwszego polanowego plakatu, który przygotowała za nasze “dziękuję”. Można na nią zawsze liczyć.

• “EKIPA” z Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej z Bazy Pod Ponurą Małpą w Szklarskiej Porębie – radzą podpowiadają.

• LESZEK KOPEĆ - Jak mówi o sobie, chodzi z głową w obłokach, jest  rozbiegany i ma trudności z przystosowaniem się do dzisiejszego świata. Na co dzień zapracowany, najłatwiej uchwytny w środy od północy w Radio Wrocław, gdzie prowadzi “Muzyczna Cyganerię”. Niespodziewanie dla nas, mimo wielu obowiązków, sam zaproponował nam pomoc przy organizacji imprezy.

• MAGDA TUROWSKA I JEJ EKIPA

• RADIO “LIRYKA” – czyli grupa zapaleńców, którzy społecznie prowadzą audycje radiowe poświęcone kulturze. Głównym “działem” jest muzyka –  piosenka poetycka, aktorska, turystyczna, ale również jazz i klasyka.  Pasjonaci, którzy docenili naszą pasję i postanowili nas wspierać

• PIOTR PŁAZA „PŁAZIOR” – poeta, bard, wędrowiec.

2019  Wędrowny Przegląd Piosenki POLANA    
by Cabanek